Jste při vědomí? Máte sebevědomí!


Není to arogance

Sebevědomí je mnohdy zaměňováno s namyšleností nebo arogancí. Je to škoda, neboť význam tohoto slova je pouze ten, že má člověk vědomí sebe sama. Čím lepší vědomí sebe sama – sebevědomí máte, tím lépe dokážete odhadnout, do čeho se pustit, na co stačíte a na co již potřebujete pomoc druhého, nebo se do toho nebudete pouštět vůbec. Řeč je o sebedůvěře.

Sebedůvěra, sebevědomí a životní styl

V oblasti změny životního stylu se často stává, že sebedůvěra, že dokážu něco změnit je nízká, přestože bych to chtěl/a dokázat. Pokud jste v podobném rozpoložení, položte si otázku – dokázal/a jsem někdy již něco podobného? Pokud ano, není důvod, proč to nezvládnout nyní. Pokud je těžké si kladně odpovědět na tuto otázku, zkuste si představit, že promlouváte ke svému dvojníkovi (který má zcela identický život jako vy… hypoteticky…). Jaké drobné úspěchy má již za sebou? Každý, sebenepatrnější úspěch se počítá. S nikým se nesrovnávejte, přemýšlejte pouze a jedině o sobě. Proč? Abyste získali lepší vědomí sebe sama – lepší sebevědomí a díky tomu i sebedůvěru. Až přijde na věc, člověk toho dokáže mnohem víc, než by si kdykoli předtím pomyslel. Hlavu vzhůru a do toho!

MUDr. Ing. Tereza HodycováZmapovat sebevědomí a posílit sebedůvěru můžete také na našich workshopech.Potřebujete filtr pro články, videa a e-booky?Řekli o nás