Jak moc to chcete?


Abychom si mohli odpovědět na tuto otázku, je třeba vědět CO konkrétně vlastně chci. Víte to? Jaké by to bylo, kdybyste to už měli? Jak to vypadá, jak se cítíte, co všechno by bylo jinak? ….

Už víte?

A teď se zamyslete, jak moc to chcete na škále např. 0-100%. Máme nějaké číslo? Dobře! Ještě se, prosím chvilku zamyslete, proč je to zrovna toto číslo. Co by se muselo změnit, abyste zvolili číslo třeba o 10 větší? Pokud si na tuto otázku odpovíte, možná zjistíte něco nového o svých současných prioritách a pomůže vám to při rozhodování, co dále podniknout.

Stejně můžeme postupovat i u otázky, jak moc si věříte, že dosáhnete toho, co chcete. Pokud volíte číslo menší než 50% (a nejen je) , zkuste se zamyslet, co nebo kdo by vám mohl pomoci, abyste si věřil/a více. Snažte se být ve vašich úvahách co nejkonkrétnější.

ANO, ale...

Pokud jste zjistili, že změnu vlastně nechcete, nebo ji nechcete nyní, šetřete čas a energii a nechte naše praktické tipy, jak zlepšit životní styl, plavat. Asi byste stejně na každý tip vymysleli spousty argumentů ano, ALE – proč to u vás nejde. Bude pak lepší, když tuto energii věnujete činnostem a aktivitám, které opravdu chcete – nikoli co si myslíte, že byste měli chtít – to je velký rozdíl!


MUDr. Ing. Tereza Hodycová

 Další zajímavé poznatky a zamyšlení o vlastním  životním stylu se dozvíte také třeba díky bezplatnému on-line  FIT testu (pokud jste jej již nevyplnili).Potřebujete filtr pro články, videa a e-booky?Řekli o nás