Deklarace nezávislosti od světa posedlého hmotností


Ode dneška navždy prohlašuji, že jsem si vybral/a žít nadále svůj život podle následujících zásad. Na základě mého rozhodnutí se oprošťuji a osamostatňuji od všech tlaků a omezení světa posedlého hmotností.

 
·         Přijímám své tělo takové, jaké je, s jeho přirozenými rozměry a tvarem.
 
·         Jsem vděčná/ý svému tělu, za to, co pro mě každý den dělá.
 
·         Chovám se ke svému tělu s respektem, dopřávám mu každý den odpočinek, živím ho pestře, přiměřeně cvičím a naslouchám jeho potřebám.
 
·         Jsem odolná/ý vůči společenskému tlaku soudit mě a mé okolí podle fyzických vlastností: hmotnosti, tělesných rozměrů, tvarů. Respektuji lidi na základě jejich vlastností, síly charakteru. Posuzuji je dle jejich úspěchů.
 
·         Odmítám svému tělu neposkytovat potřebné živiny, tím, že budu dodržovat nesmyslné diety či užívat „zázračné“ prostředky na hubnutí.   
 
·         Nedělím jídlo na „zdravé“ a „nezdravé“. Nepřipouštím si pocity viny či studu, když sním některé druhy potravin. Své tělo krmím vyváženou stravou, naslouchám mu a následuji jeho potřeby.
 
·         Nezakrývám své emoční potřeby.
 
·         Nevyhýbám se činnostem, které mi dělají radost, například plavání, tanec, gurmánství, jenom kvůli tomu, že se stydím za své tělo. Uvědomuji si, že mám právo užít si jakoukoliv činnost a aktivitu bez ohledu na tvar a velikost mého těla.
 
·         Moje sebevědomí a jedinečnost vychází z takové jaká/ý jsem.
 
Převzato od The National Eating Disorders Association, USA – Národní asociace poruch příjmu potravy.

www.nationaleatingdisorders.org Používáte "jezení" a nebo "nejezení" k řešení svých emocionálních problémů? Může se jednat o poruchu příjmu potravy...Potřebujete filtr pro články, videa a e-booky?Řekli o nás