Co můžete pro své srdce udělat ve 40ti? Skvělá 40cítka.


Dámy, na prevenci srdečních onemocnění není nikdy brzy ani pozdě. Co můžete pro své srdce udělat ve 4.deceniu? 

 

Už jste velká holka

Umíte odmítnout to, co pro vás není důležité. Děti se už nejspíše dopravují samy, nicméně malé děti malé starosti a úměra s velkými dětmi adekvátně roste.  My ženy se přirozeně staráme o naše okolí, příbuzné, partnery. Nevědomky někdy upozaďujeme naše potřeby až za potřeby našeho okolí. Ale kdo by se staral, když bychom onemocněly my? Nešetřete na svém zdraví. Nemyslím tím finance, ale to nejdražší co máme -  náš čas. Pěstujte si své záliby, zajděte si na kosmetiku, pedikúru, do divadla, oprašte koníčky, které jste dělaly před lety.

Wellness jako cíl

Udělejte si ze své životní pohody – wellness svou prioritu. Pokud budete spokojená a vyrovnaná, bude spokojené i vaše okolí.

Prevence je základ

Je nejvyšší čas na pravidelné preventivní prohlídky. Znáte hodnoty svého lipidového spektra? A co hodnoty krevního cukru? Jak jste na tom s krevním tlakem? Co váš obvod pasu, je méně než 80cm? Všechny tyto rizikové faktory srdečně-cévních onemocnění byste měla mít v rámci preventivních prohlídek zkontrolované. 

Potřebujete si ujasnit, jaká rizika vám hrozí? Zkuste náš FIT test.

Chcete získat konkrétní tipy, jak vaše rizikové faktory ovlivnit změnami životního stylu? Přijďte na některý z našich workshopů.

MUDr. Marie Skalská

Zpracováno dle www.goredforwomen.org.

Potřebujete filtr pro články, videa a e-booky?Řekli o nás