Jak nebojovat s životním stylem a dělat co mě baví.


Stateční bojovníci s životním stylem

Často se setkávám se statečnými ženami, ale i muži, kteří  vědí, že proto, aby se cítili dobře a fit je třeba sportovat, kvalitně jíst či dostatečně odpočívat. Nazývám je statečnými  proto, protože se stále dokola a dokola snaží, aby vše fungovalo. Jenže ono to dlouhodobě nefunguje.

Proč? Příčinou je boj!

Každodenní boj se sebou samým. Je potřeba tohle a tohle a ještě jít ven běhat či do fitka, sníst hodně bílkovin a honem rychle na kutě... Pořád se do něčeho nutit, přemlouvat, tlačit.  Myslím, že bychom se shodli, že povinností máme všichni habaděj a ještě si k nim nakládáme další – aktivní životní styl.

Pozor! Aktivní životní styl ale nemusí být boj ani povinnost.

Pro začátek můžete zkusit vyměnit boj za obchod, jak jsem o tom psala ve svém minulém článku. Když si to rychle zopakujeme, mluvím o dialogu sám se sebou – „když vyběhnu ven, ucítím možná krásnou vůni rozkvetlých fialek … (anebo šlápnu do psího ho…. ale aspoň se provětrám)“ „když si půjdu zaplavat, ucítím pak úlevu v zádech …. A po sprše se natřu krémem, který mi udělá příjemně na kůži“. Zkrátka, zkuste si spojit aktivitu spojenou se zdravým životním stylem se všemi těmi příjemnými pocity, které např. po sportu zažíváte. Je dobré myslet na okamžité benefity, které vám to přinese. Pokud budeme snít o nejúžasnějším zadečku na světě, který je ještě míle daleko, bude to mít asi o něco menší efekt – i když i tak to jde.

Obchodování je jednoduché a jasné. Podle toho, co zaplatím, to dostanu. A je naprosto přirozené, že se někdy svobodně rozhodnu nekoupit.

Další metou je se z obchodu přeorientovat na zábavu.

To znamená, že vše, co děláte, vás baví. Nemusíte se nutit jít sportovat, jíte kvalitní jídla, která vám chutnají. Často to až hraničí se zdravou závislostí. Taková závislost na aktivním životním stylu se dá „vyobchodovat“ a nacvičit postupnými malými krůčky a pravidelností. Každý týden přidat drobnou změnu do životního stylu a tu si zautomatizovat. Nechtít vše hned a najednou. To je ideální řešení, které může vydržet trvale. A když ne, vždy je možné zase začít obchodovat, tím nic nezkazíte.

Přeji všem spoustu příjemného obchodování a hlavně aktivní zábavy!

Tereza H.Dodržování zásad aktivního životního stylu pojměte jako obchod. Obchodování je jednoduché a jasné. Podle toho, co zaplatím, to dostanu. A je naprosto přirozené, že se někdy svobodně rozhodnu nekoupit.Potřebujete filtr pro články, videa a e-booky?Řekli o nás