Recept - Zapečené papriky s pohankou, sýrem a cizrnou


Léto , alespoň mě určitě, tak nějak přirozeně vybízí konzumovat převážně potraviny rostlinného původu, jichž země nyní nabízí nepřeberné množství. V horkém počasí sáhneme možná po salátu či studené polévce, ale k večeru se ochlazuje a přijde vhod i večeře teplá, avšak nezatěžující zažívací trakt. Pro poslední prázdninové dny jsem vybrala jídlo veselé jak barevně, tak svojí skladbou - paprika, pohanka, cizrna, kozí sýr, pasírovaná rajčata, houby.

Ingredience:

- paprika nakrájená na poloviny (či třetiny podle velikosti a konkrétního tvaru - cílem je mít "lodičku", kterou můžeme plnit)

- uvařené pohankové kroupy

- několik polévkových lžic pasírovaných rajčat (tolik lžic, kolik máme lodiček z papriky... a klidně i trochu víc, bude to celé šťavnatější)

- čerstvý kozí sýr (ale klidně může být i kravský - já však tu jemnou kozí příchuť zbožňuju)

- plechovka cizrny (nebo, pokud se vám chce se s ní vařit, uvařte sami - jen pozor! před vařením je potřeba ji mít přes noc namočenou)

- cibule (já tam mám malé jarní cibulky, co mi rostou na zahrádce)

- žampiony, či jiné houby, které obchod, les či náhodní pocestní nadělí :-)

Postup přípravy:

Jak je o mě známo, mám ráda co nejjednodušší řešení.... proč to taky dělat složitě,že?

Takže nejprve samozřejmě všechnu zeleninu pečlivě opláchnu - tu kupovanou ještě více, než tu ze zahrádky.

Rozkrájím papriky a vyskládám je do pekáčku na pečicí papír. Všechny paprikové lodičky naplním vařenou pohankou, zakápnu lžící nebo dvěma pasírovaných rajčat, pokladu kozím sýrem. Až mám takto naplněno, osmahnu cibulku na oleji, lehce i houby a společně s cizrnou posypu povrch všech paprik v pekáčku.

Peču asi 20minut na 180.

Dobrou chuť!

TerezaCizrna beraní je celosvětově třetí nejvýznamnější luštěnina po hrachu setém a fazolu obecném. Byla zřejmě vyšlechtěna před 7000 lety v oblasti jihovýchodního Turecka nebo v Sýrii, a to pravděpodobně z divokého druhu Cicer reticulatum. V současné době je největším producentem cizrny Indie, pěstuje se však i v jiných klimaticky příhodných oblastech světa, zvláště na Blízkém východě, v severní Africe, ale i v Mexiku. (Wikipedia)Potřebujete filtr pro články, videa a e-booky?Řekli o nás