Recept - Houbové kari s paprikou


Hub bývají na podzim plné lesy - a pokud nejste zrovna vášnivými houbaři, není hřích použít kupovanou hlívu ústřičnou nebo žampion (chuťově výraznější je žampion hnědý).

Ingredience:

- hrst čersvých hub nakrájených na kostičky

- červená paprika nakrájená na kostičky

- kelímek smatany

- kari koření

- lžička šťávy ze zázvoru

- sůl, pepř

- uvařená rýže

- lžíce slunečnicových semínek

- lžíce olivového oleje

Postup přípravy houbového kari:

Na trošce oleje orestujeme houby, přidáme papriku. Až zelenina "povolí", přidáme kari koření a zázvorovou šťávu. Posolíme, opepříme a necháme chvilku restovat. Zalijeme smetanou, dusíme a dochutíme dle potřeby. Na jiné pánvi orestujeme slunečnicová semínka. Orestovanými semínky ozdobíme vařenou rýži, kterou máme jako přílohu. Kdo rád ostré, přidá pepř, zázvor i kari dle libosti :-).

Dobrou chuť!

TerezaSlunečnicové semínko obsahuje vysoký podíl hořčíku, který je jakýmsi připrozeným "lékem na uklidnění", působí blahodárně na náš nervový systém. Mimoto slunečnicové semínko obsahuje aminokyselinu Tryptofan, která souvisí s metabolismem serotoninu, který je zase zodpovědný za dobrou náladu. Do třetice všeho dobrého pro vitální duševní zdraví má v sobě vysoký obsah vitamínu B6, který je důležitý pro správný průběh metabolických procesů v těle a také zmírňuje depresi.Potřebujete filtr pro články, videa a e-booky?Řekli o nás